Galerie
31 maja 2012, 15:02

Licealista zasiadł na fotelu starosty!

Tłumy młodzieży odwiedziły wczoraj Starostwo Powiatowe w Sanoku. Wszystko w ramach Dni Otwartych zorganizowanych przez urząd. Główną atrakcją było pełnienie funkcji starosty przez godzinę.

Aby jednak zdobyć nagrodę, trzeba było bezbłędnie rozwiązać test składający się z dziesięciu pytań. Jak się okazało nie był on taki łatwy. Z ponad czterdziestu uczestników najlepiej rozwiązały dwie osoby – Karolina Szmyd i Michał Dereń obydwoje z II LO w Sanoku. Ponieważ funkcję starosty mogła wygrać tylko jedna osoba, wszystko rozstrzygnęło losowanie w którym więcej szczęścia miał Michał. - Ta godzina uświadomiła mi, że praca starosty jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Każdego dnia osoba pełniąca taka funkcję ma szereg trudnych decyzji do podjęcia – mówi zwycięzca.

Dzień Otwarty w starostwie zorganizowano po raz pierwszy. - Taki dzień, kiedy każdy może przyjść do urzędu i zobaczyć naszą pracę jest potrzebny, bo ważna jest świadomość obywatelska. Chodzi o to aby wiedzieć jakimi inwestycjami zajmują się urzędy, żeby też móc rozróżniać sprawy które nas dotyczą i wiedzieć do jakiego urzędu, którą sprawę kierować – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki. - Chcieliśmy też pokazać naszą pracę od kuchni, oraz przełamać pewne stereotypy i uświadomić ludziom, że jesteśmy tutaj dla nich – mówi Elżbieta Kwiatanowska – Nawrocka z Wydziału Promocji.

Okazją do Dnia Otwartego był przypadający 27. maja Dzień Samorządu Terytorialnego. - W tym dniu 22. lata temu odbyły się w Polsce powojennej pierwsze wolne wybory do rad gmin, dlatego dzisiaj świętujemy to jako dzień samorządu – mówi Marian Kunc sekretarz powiatu, który w samorządzie pracuje od 1990 roku.

Pierwsze wybory do powiatu odbyły się jesienią 1998 roku, a samorząd rozpoczął swoje funkcjonowanie od 1. stycznia.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988