Galerie
19 czerwca 2012, 15:03

Jubileusz ks. Skiby

Proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego ks. dr Andrzej Skiba obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji w niedzielę odbyła się uroczysta msza święta w której udział wzięli wierni, duchowni okolicznych parafii oraz władze samorządowe.


Ks. dr Andrzej Skiba urodził się 17 marca 1948 roku w Wesołej koło Dynowa. 24 lata później 17 czerwca przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w parafiach w Krościenku Wyżnym, krośnieńskiej farze, Kańczudze gdzie został dziekanem dekanatu. W połowie lat 80-tych ukończył studia z zakresu teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskał tytuł doktora. Później pracował jako wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Od czternastu lat jest proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego. Wykłada też religie euroregionu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku, jest sędzią Sądu Metropolitarnego w Przemyślu oraz egzorcystą.


Ksiądz Andrzej Skiba często angażuje się w życie lokalnej społeczności. - Jest bardzo otwarty na wszelkie propozycje współpracy. Kilkakrotnie wspólnie organizowaliśmy wystawy historyczne, imprezy charytatywne czy akcje utrwalające tradycje kulturowe powiatu – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988