22 września 2021, 10:31

Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej. Gościem specjalnym był minister Adam Niedzielski

21 września podczas VI Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych oddano do użytku nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej w Uczelni Państwowej w Sanoku przystosowane do kształcenia studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego.

W uroczystości wziął udział m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, który pogratulował władzom uczelni pięknego i funkcjonalnego obiektu, zaznaczając, że standard kształcenia w Sanoku nie odbiega od standardów międzynarodowych.

Centrum Symulacji Medycznej to największa inwestycja w historii Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Centrum wyposażone jest w kilkanaście innowacyjnych sal, m.in.: salę szpitalnego oddziału ratunkowego, opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, aule, pracownie biochemii i mikrobiologii, anatomii i fizjologii. Obiekt posiada także zaplecze hotelowe.

Ogólna wartość projektu wyniosła ok. 40 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych stanowiło blisko 13 mln zł, a dotacja celowa z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego to prawie 5 mln zł. Inwestycja była realizowana od października 2019 roku do sierpnia br.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku Powiatu Sanockiego.