18 maja 2020, 12:17

Prezydent Andrzej Duda na Podkarpaciu

W sobotę na Podkarpaciu gościł prezydent Andrzej Duda, któremu towarzyszyli wojewoda Ewa Leniart oraz marszałek Władysław Ortyl.

W pierwszej kolejności prezydent spotkał się z leśnikami z Nadleśnictwa Baligród, z którymi spacerował po bieszczadzkich lasach.

– Dzisiaj rano podziwiałem piękne Bieszczady z panem Kazimierzem Nóżką i Marcinem Sceliną z Nadleśnictwa Baligród – napisał prezydent na Twitterze. – Odkrywajmy Polskę! Wspierajmy polską branżę turystyczną! To bardzo ważne - wspierajmy naszych przedsiębiorców! Polska jest piękna.

W sobotę prezydent Andrzej Duda odwiedził również Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, a następnie złożył wiązankę kwiatów przy pomniku Walczących o Niepodległość Polski z popiersiem Józefa Piłsudskiego w Bukowsku. Spotkał się też ze strażakami OSP w Bukowsku, gdzie wziął udział w uroczystym przekazaniu promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Ważnym punktem wizyty prezydenta w powiecie sanockim było spotkanie z samorządowcami, zorganizowane z inicjatywy wojewody Ewy Leniart, w czasie którego rozmawiano o bieżącej sytuacji w regionie.