7 czerwca 2021, 9:30

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził powiat sanocki

5 czerwca, podczas wyjazdu w Bieszczady, premier Mateusz Morawiecki przyjechał na zaproszenie burmistrza Tomasza Matuszewskiego do Sanoka. Spotkał się m.in. z władzami Powiatu Sanockiego: Stanisławem Chęciem, starostą sanockim, Januszem Cecułą, wicestarostą sanockim, Andrzejem Chrobakiem, członkiem Zarządu Powiatu Sanockiego oraz radnymi Tadeuszem Nabywańcem i Bogdanem Strusiem. Na konferencji prasowej obecni byli również posłowie Tomasz Poręba i Piotr Babinetz oraz wójtowie z sąsiednich gmin.

– To ogromna radość, że możemy zwiększyć szanse rozwojowe tak pięknego miasta, jakim jest Sanok – mówił premier Mateusz Morawiecki. – Dewizą Polskiego Ładu jest budować mosty zamiast murów, łączyć, a nie dzielić. W Sanoku to się właśnie ziści. Nie ma bowiem rozwoju miasta bez rozwoju infrastruktury.

Premier zaznaczył, że tymczasowa przeprawa na Sanie prowadząca m.in. do sanockiego skansenu jest już mocno przestarzała i każdy, kto chociaż raz przez nią przejechał, powinien zrozumieć, jak bardzo potrzebna jest budowa nowego mostu.

– Współpraca polskiego rządu z samorządem jest warunkiem rozwoju powiatu, choćby takiego, jak sanocki – zaznaczył premier. – Sanok ma ogromny potencjał, ale potrzebuje zastrzyku finansowego pod realizację wielu inwestycji. 50 mln złotych, które przeznaczamy z budżetu państwa polskiego na budowę mostu, znakomicie pomoże w rozwoju miasta.

Premier Morawiecki wspomniał także o budowie drogi Via Carpatia oraz zachęcał do przyjazdu w Bieszczady oraz zwiedzania powiatu sanockiego.