6 maja 2020, 13:12

Powiat Sanocki odzyska pieniądze utracone w wyniku przymusowej restrukturyzacji PBS w Sanoku

Ministerstwo Finansów poinformowało samorządowców, że środki finansowe utracone przez gminy i powiaty w wyniku przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, zostaną zwrócone w 100% z rezerwy subwencji ogólnej.

Decyzja Ministerstwa oznacza, że na konto Powiatu Sanockiego wpłynie ponad 4 mln złotych.

- To bardzo dobra wiadomość, ponieważ możemy realizować zaplanowane wcześniej inwestycje – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować rządowi Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkim osobom, które pomogły nam w odzyskaniu funduszy, w szczególności wojewodzie Ewie Leniart oraz posłom. Bez Waszego zaangażowania trudno byłoby otrzymać utracone środki.