9 czerwca 2021, 12:50

Powiat Sanocki nominowany do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

8 czerwca 2021 r. w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali Kongresowej Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbyła się uroczystość wręczenia nagród 21 edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa. Organizatorem był Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Zarząd Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Na zaproszenie marszałka województwa Władysława Ortyla przybyli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, radni samorządów różnych szczebli z województwa podkarpackiego ( łącznie z 43 samorządów). Patronat honorowy nad Konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Głównymi mecenasami Podkarpackiej Nagrody Samorządowej są: Orlen Upstream, ZETO Rzeszów oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

W kategorii najlepsze powiaty wśród nominowanych były:

Powiat jarosławski – starosta Stanisław Kłopot

Powiat jasielski – starosta Adam Pawluś

Powiat niżański – starosta Robert Bednarz

Powiat rzeszowski – starosta Józef Jodłowski

Powiat sanocki – starosta Stanisław Chęć.

Kapituła nominując powiat sanocki do Nagrody wzięła pod uwagę znaczące inwestycje zrealizowane w powiecie min.:

• nowy most w Tyrawie Solnej nośność 50 ton, 71,80 m długości, o wartości 6 018 295,15 złotych,
  • przebudowę drogi powiatowej Wzdów – Besko o łącznej wartość 649 356,43 zł,
  • przebudowę ul. 800-lecia w Sanoku. Wartości 1 105 970,59 zł.

Laureatem został powiat niżański – Starosta Robert Bednarz, któremu składamy serdeczne gratulacje. (Więcej czytaj na https://nagrodasamorzadowa.podkarpackie.com/).