20 maja 2020, 14:20

Postęp prac przy moście w Tyrawie Solnej

Od grudnia 2019 r. trwają nieprzerwanie prace przy budowie mostu w ciągu drogi powiatowej Mrzygłód – Tyrawa Wołoska w miejscowości Tyrawa Solna.

– W ubiegłym tygodniu zakończono montaż belek ustroju nośnego – tłumaczy Michał Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Sanoku. – Obecnie trwa montaż zbrojenia poprzecznic. Wykonywane są elementy odwodnienia na dojazdach, montowane studzienki drogowe i kanalizacyjne. Wykonano też przepust pod odcinkiem drogi gminnej.

Nowy most o nośności 50 ton będzie miał 61 m długości, jezdnię o szerokości 7 m oraz chodniki o szerokości 2x1,50 m. Całkowita szerokość mostu wyniesie 12,12 m.

Jak twierdzi naczelnik Michał Cyran, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i zakończą się do listopada br.

Wartość całkowita zadania wynosi ponad 6 mln złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 4 mln złotych.