9 lipca 2020, 7:32

Porozumienie w sprawie budowy ścieżek rowerowych

8 lipca w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu samorządowcy podpisali list intencyjny dotyczący powstania „Wielofunkcyjnych Dróg Turystycznych Zagłębia Ambitnej Turystyki”.

Swoje podpisy pod pomysłem wybudowania ścieżek rowerowych złożyliStanisław Chęć, starosta sanocki, Ernest Nowak, burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, Adam Snarski, burmistrz Leska, Roman Bzdyk, wójt gminy Komańcza oraz Krzysztof Zapała, wójt gminy Olszanica.

W spotkaniu udział wzięli również Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki, poseł Piotr Uruski, poseł Adam Śnieżek, wicestarosta Janusz Cecuła, Andrzej Chrobak, członek Zarządu Powiatu Sanockiego, Jerzy Zuba, radny powiatu sanockiego, przedstawiciele Lasów Państwowych oraz reprezentanci Zagłębia Ambitnej Turystyki.

W czasie spotkania omówiono przebieg tras rowerowych: rowerstrady Solina - Zakopane, ścieżki Velo San oraz łącznika z Beskidu Niskiego w kierunku Cisnej. Samorządowcy mają teraz czas, aby zaplanować konkretne zadania.