30 marca 2020, 10:19

Fundacja LOTTO wspiera sanocki szpital

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy, przekaże 276 tys. zł dla SPZOZ w Sanoku. Darowizna ta pozwoli na realizację najpilniejszych potrzeb sanockiego szpitala specjalistycznego.

Po trwających w ubiegłym tygodniu rozmowach i wymianie korespondencji, nasze potrzeby spotkały się ze zrozumieniem i pozytywnym odzewem – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku. – W piątek, 26 marca, została podpisana stosowna umowa darowizny z Fundacją. Dzięki otrzymanym środkom do SPZOZ trafi kolejny respirator oraz inna specjalistyczna aparatura medyczna. Dodatkowo, niezależnie od zakupu sprzętu, Fundacja deklaruje przekazanie szpitalowi samochodu transportowego.

Fundacja LOTTO przekaże 4 miliony złotych na walkę z epidemią koronawirusa w Polsce dla sześciu szpitali: Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, MEGREZ Spółka z o.o. w Tychach, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie, Tomaszowskiego Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim oraz Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej do tej pory przekazywała fundusze przede wszystkim na projekty związane z aktywnością dzieci i młodzieży. W związku z trwającym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego, podjęliśmy jednak decyzję o przekazaniu środków na kolejny cel – zakup niezbędnego sprzętu oraz innych materiałów medycznych do walki z koronawirusem. Mamy nadzieję, że nasza pomoc pozwoli nie tylko na szybsze leczenie pacjentów, ale także będzie znaczącym wsparciem dla pracowników służby zdrowia, którzy codziennie, z ogromnym poświęceniem, wykonują swoje obowiązki – powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego, przewodniczący Rady Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Totalizator Sportowy przekaże także za pośrednictwem Fundacji LOTTO w formie darowizny 90 samochodów. Dwadzieścia pierwszych aut zostało już rozdysponowanych do 10 szpitali.

Na liście zakupów Fundacji znalazły się: środki ochrony osobistej (kombinezony, fartuchy, maski, przyłbice, okulary ochronne), kardiomonitory, pulsoksymetry, aparaty USG, respiratory, defibrylatory, wideolaryngoskopy, ssaki elektryczne, holtery, analizatory parametrów krytycznych, nerki do dializ, worki ambulatoryjne, kardiomonitory, urządzenia do plazmowego oczyszczania powietrza, urządzenia do dezynfekcji i ambulanse specjalistyczne.

Nie ulega wątpliwości, że w sytuacji zagrożenia wszyscy musimy być solidarni i nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Wielka odpowiedzialność spoczywa tu także na spółkach działających w różnych branżach, które – jak widzimy – nie potrzebują zachęty, żeby wspomóc walkę z koronawirusem. Takich działań będzie zapewne więcej – powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego, przewodniczący Rady Fundacji LOTTO.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej jest fundacją korporacyjną założoną przez Totalizator Sportowy w 2009 roku.

© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988