9 lipca 2020, 7:50

Droga w Tarnawie Górnej zyskała chodnik i nową nawierzchnię

Kolejna inwestycja drogowa w powiecie sanockim, zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców, została zrealizowana przez Powiat Sanocki dzięki środkom rządowym z Funduszu Dróg Samorządowych. Tym razem był to 2,5-kilometrowy odcinek jezdni wraz z 623-metrowym chodnikiem w Tarnawie Górnej.

Po roku prac remontowych, 8 lipca uroczyście oddano do użytkowania odnowioną drogę. W ceremonii otwarcia wzięli udział m.in. Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki, poseł Piotr Uruski i Adam Śnieżek, Jerzy Adamski, przedstawiciel europosła Bogdana Rzońcy, ks. prałat Jan Krupiński, Stanisław Chęć, starosta sanocki, Janusz Cecuła, wicestarosta sanocki, przedstawiciele Lasów Państwowych, nadleśnictw, wykonawców, zaproszeni burmistrzowie, wójtowie i radni.

W ramach przebudowanej drogi powiatowej Tarnawa – Kalnica odnowiono kanalizację deszczową, pobocza, odmulono rowy, wykonano oznakowanie pionowe i poziome oraz bariery energochłonne. Wartość kontraktu opiewała na kwotę 2 709 295,54 zł, a dofinansowanie rządowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 1 637 577 zł. Prace remontowe ukończono w maju bieżącego roku.