W 15. rocznicę śmierci ks. Wiesława Siwca społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Sanoku uczciła pamięć tego wspaniałego kapłana.
Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w Kaplicy św. Maksymiliana w Sanoku pod przewodnictwem bpa Stanisława Jamrozka. Następnie uczestnicy zwiedzili wystawę poświęconą ks. Siwcowi oraz obejrzeli salę lekcyjną, w której nauczał kapłan.
Dużo emocji i niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim mecz w piłkę nożną rozegrany pomiędzy nauczycielami i księżmi (4:3), w którym zagrali m.in. biskup Jamrozek oraz Starosta Sanocki Stanisław Chęć. Pojedynek był bardzo zacięty i fascynujący. Zawodnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami.
Aby ochłonąć z wrażeń po meczu, goście udali się na pyszny poczęstunek. Przy okazji zobaczyli wzruszający film o ks. Wiesławie Siwcu oraz wysłuchali wspomnień osób, które miały okazję Go poznać.
Organizatorami wydarzenia byli: I LO w Sanoku oraz Kaplica św. Maksymiliana w Sanoku.
Kim był ks. Wiesław Siwiec?
Ksiądz Wiesław Siwiec urodził się 1 listopada 1964 roku w Tyczynie. Po maturze rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Zawsze pasjonowała go dobra książka, film i muzyka, kochał podróże. Wiele z nich odbył z młodzieżą w ramach wyjazdów religijnych.
W 1989 r. uzyskał stopień magistra teologii. Święcenia diakonatu przyjął 14 stycznia 1989 r., zaś święcenia kapłańskie – 14 czerwca tego samego roku. Pracował jako wikariusz w Medyni Głogowskiej, przeworskiej Farze, sanockiej Farze (1993-1996), a następnie w Rektoracie pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Sanoku (1997-2007).
Podczas pracy kapłańskiej zawsze starał się zajmować ludźmi zagubionymi i potrzebującymi wsparcia, szczególnie cenił pracę z „trudną” młodzieżą. Katechizował młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, był stałym współpracownikiem Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Sanoku, członkiem Rady Kapłańskiej Archidiecezji Przemyskiej, kapelanem Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Ziemi Sanockiej oraz założycielem i wieloletnim przewodniczącym Stowarzyszenia Inicjatyw Wychowawczo-Oświatowych i Kulturalnych w Sanoku.
25 sierpnia 2007 r. został zwolniony z obowiązku katechety w Sanoku i mianowany ojcem duchownym oraz wykładowcą katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Po ciężkiej i wyczerpującej chorobie zmarł 14 maja 2008 r. w Przemyślu, w wieku 44 lat. Został pochowany w rodzinnej miejscowości Borówki koło Borku Starego.
W ostatnich słowach swojego testamentu napisał: „Odchodzę z tego świata w poczuciu dobrze spełnionej misji, nie mając do nikogo żalu i złości. Proszę o przebaczenie wszystkich, których może kiedykolwiek skrzywdziłem. Przebaczcie słabemu człowiekowi. Niech zostanie dobra pamięć o mnie w waszych sercach”.