29 stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego hasło przewodnie brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”
W Sanoku zbiórkę nadzoruje Bieszczadzki Sztab WOŚP.
Tegoroczną aukcję charytatywną na portalu Allegro ponownie zasiliły przekazane przez Muzeum Historyczne w Sanoku prace Zdzisława Beksińskiego – fotomontaż oraz grafika komputerowa. Dzieła cieszą się ogromną popularnością, ich łączną wartość internauci oszacowali na ponad 8 tys. zł. A to jeszcze nie koniec, bo licytacje trwają do 12 lutego.
Przedmioty na aukcje podarowali również: Powiat Sanocki, Komenda Hufca ZHP Ziemi Sanockiej, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Świetlik” w Sanoku, osadzeni z bieszczadzkich Zakładów Karnych, firmy i osoby prywatne.
Na aukcjach są prace artystów związanych z Sanokiem. Wśród darczyńców są m.in.: Oksana Kulczycka, Renata Gorączko, Tomasz Mistak, Piotr Szczur, Jan Szczepan Szczepkowski, Monika Krzywdzińska, Szymon Szczepkowski czy Agnieszka Dusznik.
Do wylicytowania jest także spektakl Teatru BWA Sanok – Małe kina według opowiadania Michała Witkowskiego.
W dniu finału pomieszczenia dla wolontariuszy, w których będzie możliwość skorzystania z poczęstnku, udostępni Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku, a pomoc medyczną zapewni uczestnikom Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku.
W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się kilka wydarzeń.
Już po raz trzeci Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno zorganizuje imprezę motoryzacyjną pod nazwą 3. Super Sprint Ziemi Sanockiej. Wydarzenie zaplanowane jest na 22 stycznia.
– Dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zobaczyć przejazdy rajdówek przy muzyce, którą będzie serwował DJ AGAMI przygotowaliśmy wspólnie z Bieszczadzką Bandą oraz BMW Klub Podkarpacie wiele ciekawych atrakcji. Przede wszystkim będzie można wylicytować ciekawe gadżety motorsportowe, przejazdy quadami i samochodami na prawym fotelu, m.in. zieloną Hondą Civic w barwach sanockiej Firmy Ciarko należącą do Arka Borczyka, pochodzącego z Sanoka Mistrza Polski GSMP w klasie 10c. Oczywiście cała kwota z tych licytacji zostanie przekazana na WOŚP. Przygotowujemy też pokazy ratownictwa we współpracy z OSP Strachocina i OSP KSRG Sanok-Olchowce. Dodatkowo będziemy wspierać akcje „Stop pijanym kierowcom” oraz „Bądź widoczny na drodze”. A to jeszcze nie wszystko – zapewnia przewodniczący Koła, Andrzej Buziewicz.
Tradycyjnie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. W tym roku organizatorami są: Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi, stowarzyszenie „SanOK biega” oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.
Bieg odbędzie się 29 stycznia od godz. 11:00. Start i meta będą zlokalizowane w miasteczku galicyjskim sanockiego Skansenu. Trasę biegu stanowią trzy pętle o długości 2 km każda. Dla każdego zawodnika przewidziany jest pamiątkowy medal wykonany przez pracownię „Zapiecek” z Przemyśla.
Finał akcji odbędzie się 29 stycznia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sanoku. Rozpocznie się o godz. 19:00 występem Orkiestry Dętej OSP Besko, która wykona serię szlagierów i przebojów znanych i lubianych.
Z kolei o godz. 20:00 przewidziany jest pokaz Teatru Ognia Bohema - We Will Rock You. Gitary, bębny, mocne rytmy i największe hity światowego rocka zostaną zilustrowane ogniowymi popisami.
– Taniec z ogniem to nasza pasja, którą chcemy się z Wami dzielić. Tańczymy z ogniem już od 2004 roku, co przekłada się na prawie tysiąc pokazów. Od samego początku postawiliśmy na pokazy tematyczne, kostiumy, makijaż i show. Zawsze dbamy o widowiskowość i dobrą zabawę, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi – mówią o sobie artyści Teatr Ognia Bohema.
Szczegółowe informacje dotyczące aukcji i wydarzeń można znaleźć na Facebooku na profilu „WOŚP w Sanoku”.