Podczas XXXVIII sesji Rady Powiatu Sanockiego radni przyjęli kilkanaście ważnych uchwał. Omawiane zagadnienia dotyczyły m.in. wyrażenia przez Radę Powiatu woli współdziałania i zawarcia przez Powiat Sanocki porozumienia z Gminą Miasta Sanoka, Powiatem Leskim, Gminą Sanok, Miastem i Gminą Zagórz, Miastem i Gminą Lesko, Gminą Bukowsko, Gminą Zarszyn, Gminą Besko, Gminą Tyrawa Wołoska i Gminą Komańcza w zakresie współpracy przy opracowywaniu Planu Zrównoważonej Mobilności dla wymienionych powiatów i gmin. Działanie to ma na celu podniesienie jakości życia mieszkańców, zwiększenie dostępności obszarów miejskich oraz obniżenie negatywnego wpływu transportu na środowisko.
Radni przyjęli także uchwałę dotyczącą zabezpieczenia pieniędzy w budżecie na realizację projektu związanego z monitoringiem i zwalczaniem gatunków inwazyjnych, w tym m.in. barszczu Sosnowskiego oraz edukacją przyrodniczą. Wprowadzili też zmiany w budżecie w związku z realizacją przez Zespół Szkół nr 2 w Sanoku projektu pn. „Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w ZS nr 2 w Sanoku”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPOWP na lata 2014-2020. Projekt będzie realizowany do września 2023 roku, a objętych nim zostanie 60 uczniów, w tym 30 uczących się na kierunku technik spawalnictwa i 30 uczniów z kierunku teleinformatyk oraz 12 nauczycieli kształcenia zawodowego.
Zarząd Powiatu Sanockiego wystąpił do Rady Powiatu o wyrażenie zgody na dokonanie darowizny nieruchomości znajdującej się w Sanoku, obręb Posada, stanowiącej własność Powiatu na rzecz Skarbu Państwa z przeznaczeniem na Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
W budżecie Powiatu Sanockiego zmieniono nazwę trzech zadań inwestycyjnych dotyczących przebudowy drogi Tarnawa-Kalnica, Rzepedź-Kalnica-Mchawa oraz Załuż-Lesko, dzięki czemu w krótkim czasie możliwe będzie zaktualizowanie dokumentacji na planowane inwestycje, które zostały zgłoszone w ramach naboru wniosków z programów rządowych. Zakres wniosków został rozbudowany w stosunku do pierwotnych założeń, dlatego też niezbędne było anektowanie zawartych umów. Do budżetu wpisano również zadanie dotyczące przebudowy ulicy Mickiewicza w Sanoku.
Ponadto radni wyrazili zgodę na powierzenie Gminie Komańcza prowadzenie zadania publicznego w zakresie zimowego utrzymania dróg powiatowych na swoim terenie, zaś Gminie Bukowsko na zarządzanie drogą powiatową w miejscowości Wolica.