Kolejna wspaniała informacja. Szpital w Sanoku otrzymał blisko 15 mln zł dofinansowania na modernizację, przebudowę i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w SPZOZ w Sanoku oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.
Wsparcie przyznano w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia.
– Radość z otrzymanego dofinansowania jest ogromna, wręcz trudna do opisania – podkreśla Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku. – Jak ważny jest to oddział dla mieszkańców powiatu sanockiego i Bieszczadów, świadczą statystyki i 17 miejsce w konkursie na 205 SOR-ów w kraju. Najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego tego oddziału, co w wyniku modernizacji budynku i sprzętu będzie zachowane na kolejne lata. Należy pamiętać również, iż SOR w Sanoku ma już 15 lat i wymagał dużego wsparcia inwestycyjnego, które nastąpiło dzięki Funduszowi Medycznemu.
Ale to jeszcze nie wszystkie dobre informacje. W przyszłym tygodniu, 28 września, Starostwo Powiatowe w Sanoku wraz z G.V.M Carint dokonają uroczystego otwarcia nowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego, która będzie się mieścić na terenie sanockiego szpitala.
– Inwestycji w służbę zdrowia jest oczywiście znacznie więcej – zaznacza Starosta Sanocki Stanisław Chęć. – Już niebawem rozpoczną się prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych, a jeszcze w tym roku otworzymy nowoczesne laboratorium analityki i mikrobiologii przy SPZOZ w Sanoku.
Aktualnie trwają prace projektowe przy budowie Specjalnego-Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku.
We wrześniu br. Powiat Sanocki zlikwidował bariery architektoniczne i informacyjno-komunikacyjne w budynku, w którym mieści się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Utworzył również 16 miejsc postojowych przy budynku.
Warto również przypomnieć, że tylko w ciągu ostatnich kilku lat poziom opieki medycznej w powiecie sanockim bardzo się podniósł.
– W 2019 roku powołaliśmy Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku, które funkcjonuje na terenie aż 4 powiatów, oddaliśmy do użytkowania nowoczesny blok operacyjny, otworzyliśmy Poradnię Neurologiczną dla dzieci, Poradnię Pediatryczną Poszpitalną przy Oddziale Dziecięcym w Sanoku oraz punkt pobrań badań dla dzieci – wylicza starosta Stanisław Chęć. – Na bieżąco szpital poszerza ofertę medyczną oraz nabywa nowy sprzęt specjalistyczny, jak na przykład: rezonans, tomograf, aparat RTG czy mammograf. To wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepszą opiekę medyczną.