5 lutego 2014, 9:04

Podsumowanie inwestycji w Powiecie Sanockim (2011-2013)

Powiat Sanocki podsumował inwestycje zrealizowane w ciągu ostatnich trzech lat, w najważniejszych dziedzinach życia.

- Od początku postawiliśmy sobie za cel poprawę stanu dróg, naprawę mostów, remonty obiektów oświatowych, czy wsparcie w zakupie nowego sprzętu dla szpitala. Duże efekty przyniosła współpraca z innymi samorządami, dzięki której udało się wykonać inwestycje na łączną kwotę prawie 8 mln złotych. W ostatnich trzech latach, razem z jednostkami podległymi zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć na łączną kwotę ponad 130 mln zł. Ponad połowa z tego to różnego rodzaju dofinansowania i dotacje. Nie tylko z Unii Europejskiej, ale też budżetu państwa, czy innych samorządów z którymi wspólnie realizowaliśmy nasze inwestycje – podsumowuje Sebastian Niżnik starosta sanocki.

tym roku Powiat planuje inwestycje na poziomie ponad 15 mln zł. Wśród najważniejszych kolejne remonty dróg – ulica Konarskiego, Podgórze, II Pułku Strzelców Podhalańskich w Sanoku oraz odcinki Jurowce – Trepcza i Zarszyn – Odrzechowa. Budowa mostu i chodnika w Tarnawie Górnej oraz remont mostu w Bażanówce. Samorząd przekaże również kolejne pieniądze na dokończenie oddziału neurologii, oraz dofinansuje zakup tomografu komputerowego.

Podsumowanie inwestycji 2011 - 2013