6 października 2014, 8:55

Obóz studentów dziennikarstwa: Sanoczan portret własny

„Gdzie znaleźć Zdzisława”, „Dlaczego ratusz jest różowy” i „Kim jest słynny Grzegorz” - to pytania, jakie Kira Miler, uczestniczka wakacyjnych warsztatów dziennikarskich, zadała mieszkańcom Sanoka.

Rozmówcy młodej reporterki ocenili też urodę sanoczanek. Jak sanoczanie widzą swoje miasto? Odpowiedź w filmie. Film powstał podczas wakacyjnych warsztatów dziennikarskich realizowanych w Sanoku. Przez trzy tygodnie grupa 10 studentów dziennikarstwa z Łodzi realizowała materiały o ciekawych ludziach, miejscach i wydarzeniach z powiatu sanockiego. - To były moje trzecie warsztaty. Materiał, który przygotowałam nie jest ani reportażem, ani portretem człowieka, jest czymś zupełnie innym. Zadałam sanoczanom proste, ale niekiedy kłopotliwe pytania – zdradza Kira Miler jedna z uczestniczek warsztatów - Pytałam na przykład dlaczego rynek Sanoka jest na górze, a nie na dole, albo za co kochasz Sanok. Z tych ciekawych, niekiedy śmiesznych odpowiedzi powstał portret sanoczan 2014 roku.
Obóz studentów dziennikarstwa: Sanoczan portret własny