5 czerwca 2012, 14:18

Starostwo dba o zieleń w mieście

Sanok pięknieje. Na latarniach przy ulicach Kościuszki i Jagiellońskiej Starostwo Powiatowe zawiesiło 26 kwietników.

Kwietniki zaprojektowała Elżbieta Kwiatanowska – Nawrocka z Wydziału Promocji. - Bardzo nam zależało na tym, aby były one efektowne i komponowały się z otoczeniem. Chcieliśmy stworzyć naturalną dekorację i wzbogacić Sanok w zieleń. Od dawna wiemy, że kwiaty korzystnie wpływają na nasze samopoczucie – mówi autorka projektu.

Dzięki pomocy Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji, na miejscu wykonano całe mocowania na donice, łącznie ze spawaniem i malowaniem. W kwietnikach rosnąć będzie pelargonia i komarzyca, są to rośliny jednoroczne. Dzięki tym oszczędnościom koszt jednego kwietnika wyniósł ok 130 zł.

- Kwiaty w donicach zasadzono już 2 tygodnie wcześniej, aby po zainstalowaniu tworzyły ładny efekt. Roślinami opiekować się będzie wyspecjalizowana firma, ponieważ pracownicy urzędu nie mogą pracować na wysokościach, potrzebne są do tego specjalne uprawnienia – mówi Wojciech Skiba, naczelnik wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Sanoku.