28 sierpnia 2014, 13:13

18.5 mln złotych na drogi w powiecie sanockim

W utrzymaniu Powiatu Sanockiego jest blisko 250 km dróg i 60 mostów. W budżecie na rok 2014 znalazły się kolejne inwestycje drogowe. W bieżącym roku Powiat wyda na drogi ponad 18.5 mln złotych, mimo że w założeniach budżetu było ponad połowę mniej.

- W 2014 roku prowadzimy szereg inwestycji drogowych. Największa z nich prowadzona obecnie to droga Trepcza-Jurowce.mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki Chcemy poprawić również jakość chodników – obecnie remontujemy chodnik przy ulicach Podgórze i Konarskiego. Pełną parą prace idą także przy zabezpieczeniu osuwiska przy Bursie Szkolnej, które będzie wykonane z całą infrastrukturą i obejmuje również część chodnika wokół szkoły, całe obejście i drogę.

W trakcie ostatnich kilku lat wyremontowano ponad połowę z podległych powiatowi arterii komunikacyjnych, w sumie ponad 100 km dróg zyskało nową nawierzchnię i wygląd. Modernizacja znacznie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo kierowców. - Problemem w powiecie są mosty wymagające remontu lub przebudowy. W większości są to mosty drewniane, budowane w latach 50-tych, mocno wysłużone. Dlatego kiedy tylko pojawia się możliwość staramy się je remontować, przebudowywać dodaje starosta.

W ekspresowym tempie oddano do użytku most w Bażanówce. Wraz z początkiem sierpnia kierowcy mogą korzystać już z nowego traktu. Obecnie trwa remont mostu Pastwiska-Puławy oraz mostu w Tarnawie Górnej, gdzie stary drewniany most został rozebrany, a w jego miejsce powstaje nowy obiekt, który niewątpliwie poprawi nie tylko wygodę przejazdu, ale także bezpieczeństwo.

- Nowy most był nam bardzo potrzebny. Stary, drewniany pomimo napraw i wymienianych desek psuł się często. Bardzo czekaliśmy na ten remont i chcielibyśmy już jak najszybciej korzystać z nowego mostu - nie kryje radości jedna z mieszkanek Tarnawy Górnej- Ruch jest tutaj bardzo duży, sporo turystów dojeżdża tędy do Komańczy czy przez “gruszkę” do Leska. Zamknięcie mostu jest dla nas problemem jednak jakoś się przemęczymy. – dodaje z uśmiecham.

Środki na inwestycje drogowe Powiat Sanocki uzyskuje zarówno ze środków rządowych, z Urzędu Marszałkowskiego jak i prywatnych inwestorów. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.