10 lipca 2017, 12:38

Zapraszamy na pierwszy z trzech filmów z cyklu KADR HISTORII

Zapraszamy na pierwszy z trzech filmów z cyklu KADR HISTORII …, jakie wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie, będziemy prezentować Państwu na Dziecińcu Zamkowym Muzeum Historycznego w Sanoku. W tym tygodniu będzie to „TATA Kazika”. Film dokumentalny przedstawiający historię życia i twórczości Stanisława Staszewskiego , architekta z zawodu, artysty z powołania, ojca Kazika Staszewskiego. Film nagrodzony Nagrodą za reżyserię na Festiwalu Polskiej Twórczości Tv w 1994 roku. Wykorzystano w nim , rysunki, filmy amatorskie, zdjęcia, fragmenty tekstów oraz piosenki Stanisława Staszewskiego, które zobaczymy w wykonaniu Kazika Staszewskiego, Jacka Kaczmarskiego oraz Stanisława Staszewskiego.

W ramach cyklu będzie można jeszcze zobaczyć „Miasto 44” oraz „80 milionów”.

Film jest wyświetlany w ramach Sanockich Piątków Filmowych organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka wspólnie z Powiatem Sanockim.