13 września 2021, 10:59

XI Bartnik Ziemi Sanockiej

Za nami kolejne Święto Miodu zorganizowane przez Powiat Sanocki. W przepięknej scenerii Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku z imprezy skorzystało kilka tysięcy mieszkańców i turystów. Podczas XI edycji Bartnika Ziemi Sanockiej nie zabrakło wspaniałych wypieków, tradycyjnej kuchni regionalnej, różnorodnych produktów z miodu oraz wyrobów rękodzielniczych. Oprócz zrobienia zakupów, była również możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19 oraz wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Muzycznie imprezę umilały nam dwa zespoły: Megitza oraz Duet Gajda, których energia, mamy nadzieję, wszystkim się udzieliła.

Tradycją Święta Miodu jest przyznawanie nagród na najlepszy wypiek z miodem oraz najsmaczniejszy miód. W tym roku komisji konkursowej najbardziej posmakował wypiek Koła Gospodyń Wiejskich z Nowosielec, natomiast w kategorii najsmaczniejszych miodów pierwsze miejsce otrzymała pasieka Pana Józefa Płonki z Bukowska.

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i zapraszamy za rok na kolejnego Bartnika Ziemi Sanockiej.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na Facebooku Powiatu Sanockiego.