31 lipca 2020, 14:07

Minister Środowiska odwiedził powiat sanocki

30 lipca na zaproszenie Piotra Uruskiego, posła na Sejm RP, do urzędu Gminy Sanok oraz Gminy Zagórz przyjechał Michał Woś, Minister Środowiska.

W czasie spotkania z ministrem Wosiem samorządowcy omówili m.in. zagadnienia związane z gospodarką leśną, budową dróg i ścieżek rowerowych, przyszłymi inwestycjami i współpracą z Lasami Państwowymi, usuwaniem barszczu Sosnowskiego, a także z ochroną i racjonalnym wykorzystaniem zasobów środowiska na terenie gmin powiatu sanockiego.

Dodatkowo, w urzędzie Gminy Zagórz, burmistrz Ernest Nowak przedstawił Ministrowi Środowiska koncepcję związaną z łowiectwem, natomiast Roman Bzdyk, wójt gminy Komańcza, omówił sprawę przekazania przez Lasy Państwowe torowisk kolejki wąskotorowej w celu uruchomienia nowej atrakcji turystycznej. W czasie spotkania przedstawiciele kół wędkarskich zasygnalizowali Ministrowi Środowiska potrzeby związane z koniecznością zmiany przepisów dotyczących między innymi zarybiania wód.

Minister Michał Woś odwiedził również Bieszczady, gminę Nozdrzec i Brzozów.