19 kwietnia 2017, 10:10

IX Młodzieżowa Parada Niepodległości

Organizatorzy IX Młodzieżowej Parady Niepodległości serdecznie zapraszają do obejrzenia, dnia 26 kwietnia (środa) o godz. 10 na sanockim rynku, prezentacji zespołów. Przedstawią one inspirowane najważniejszymi wydarzeniami w dziejach kraju – grupy rekonstrukcyjne. Szesnaście grup to uczniowie sanockich szkól podstawowych i średnich, dwa sanockie gimnazja: dwójka i czwórka, oraz szkoła z Nowosielce (ZSCUR) oraz z Trepczy i Tarnawy Dolnej.

Około godz.1040 Parada zespołów po zademonstrowaniu się na Rynku prowadzony przez Sanocką Młodzieżową Orkiestrę Dęta AVANTI ruszy w orszaku sanockimi ulicami: 3 Maja, T. Kościuszki, A. Mickiewicza, Zamkową pod pomnik Synom Ziemi Sanockiej. Tam nastąpi ogłoszenie wyników na najbardziej ciekawą prezentację Parady w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Całość zakończy złożenia wieńca pod pomnikiem i odśpiewanie hymnu narodowego.