13 kwietnia 2018, 15:15

26 maja o godz.20.30 w Amfiteatrze Sanockiego Skansenu wystąpi legenda polskiego rocka zespół Sztywny Pal Azji.

Początki zespołu Sztywny Pal Azji sięgają końca 1985 roku, chociaż publicznie zadebiutowali w marcu 1986 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w składzie: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek. Pierwszy sukces grupa odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986, zajmując drugie miejsce w głosowaniu festiwalowej publiczności, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy.Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego.
W 1989 zespół wydał kolejną płytę „Szukam nowego siebie” z przebojami „Nie zmienię świata” oraz „Smutna środa”. Przez kolejne lata zespół, w różnym składzie, nagrał osiem albumów. Ostatni z nich, zatytułowany „Szara” miał swoją premierę 6 listopada 2017 roku. Znalazło się na niej 13 piosenek , m.in.„Iluminacje” , „5 dni” , „Wstyd” i „Luxtorpeda”.
W 2014 roku największy przebój zespołu – „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.

Sanocka publiczność może spodziewać się zarówno najbardziej znanych przebojów grupy, jak również jej nowszych nagrań. Wstęp wolny.

Zapraszamy !!!