3 listopada 2017, 7:53

WTORKI Z JPK _SZKOLENIA DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sanoku informuje, że w miesiącu listopadzie 2017r. zostaną przeprowadzone bezpłatne szkolenia pod hasłem „Wtorki z JPK” dotyczące stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT). Szkolenia są skierowane do mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018r. dołączą do grona podatników objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT. Szkolenia prowadzone będą w każdy wtorek listopada tj. 7, 14, 21, 28 o godz.10.00.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc (do 20 osób jednego dnia) osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, proszone są o dokonanie rezerwacji na jeden z czterech wskazanych wyżej terminów pod numerem telefonu 13 46 16 316 lub 13 46 16 322 oraz osobiście w siedzibie Urzędu Skarbowego w Sanoku w pokoju nr 18 lub 20 I piętro.
Celem powyższych szkoleń będzie przybliżenie tematyki przekazywania w postaci elektronicznej ewidencji zakupu i sprzedaży (JPK_VAT). W Polsce Jednolity Plik Kontrolny JPK wprowadzany jest stopniowo, objął już przedsiębiorców dużych, średnich i małych, a od 1 stycznia 2018 r. zostanie rozszerzony również na
mikroprzedsiebiorców.
Mikroprzedsiębiorca objęty obowiązkiem JPK_VAT to firma składająca deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, zatrudniająca do 10 osób i osiągająca obrót roczny do 2 milionów euro w tym jednoosobowe działalności gospodarcze.
JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25-dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.
Ministerstwo Finansów na stronie www.jpk.mf.gov.pl udostępniło Aplikację Klient JPK, która ułatwia podatnikom bezkosztowe generowanie i wysyłanie plików JPK. Mikroprzedsiębiorcy już teraz mogą testować elektroniczne składanie JPK_VAT za październik, listopad i grudzień 2017 r. używając tej aplikacji.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych dla Państwa szkoleniach.