1 marca 2019, 13:12

VIII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny „Oskarżeni o wierność”

W dniu 28 lutego br.,w przeddzień obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Sanockim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie ósmej edycji Międzypowiatowego Konkursu Historycznego pt. „Oskarżeni o wierność”, nad którym Honorowy Patronat objął m.in. Starosta Sanocki Stanisław Chęć.

Podczas uroczystości zaproszeni goście oraz młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych mieli możliwość uczestniczyć w niezwykłym spektaklu w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sanoku. Piękne widowisko, niezapomniana i wzruszająca lekcja historii zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

W konkursie udział wzięło 24 uczniów z 12 szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów: brzozowskiego, leskiego, krośnieńskiego i sanockiego.

Nagrodzeni w konkursie: kategoria szkoły podstawowe/gimnazja

Indywidulanie: I miejsce – Julita Szychowska- SP nr 1 w Sanoku, II miejsce - Justyna Krawczyk- SP w Czaszynie, III miejsce -Anna Chmura - SP nr 1 w Sanoku

Drużynowo: I miejsce – Julita Szychowska, Anna Chmura - SP nr 1 w Sanoku, II miejsce - Sara Anna Kozłowska, Katarzyna Irena Rygiel - SP w Zarszynie, II miejsce - Michał Stapiński, Wiktor Sołtysik - SP nr 4 w Sanoku.

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

Indywidualnie: I miejsce –Patrycja Starego- I LO w Sanoku, II miejsca - Michalina Smyczyńska - II LO w Sanoku, Jakub Kucharski - ZS nr 3 w Sanoku

Drużynowo: I miejsce - Michalina Smyczyńska, Maciej Kosturski -II LO w Sanoku, II miejsce -Patrycja Starego, Karol Bartkowski- I LO w Sanoku, III miejsce- Jakub Kucharski, Dominik Niemczyk- ZS nr 3 w Sanoku.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Organizatorom konkursu i osobom zaangażowanym w jego przeprowadzenie, w tym przede wszystkim Panu Tadeuszowi Nabywańcowi, dziękujemy za wielki wkład pracy i podjęcie inicjatywy przywrócenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych.