17 marca 2017, 13:04

V Niedziela Palmowa w Skansenie

Starosta sanocki wraz z dyrektorem Muzeum Budownictwa Ludowego i proboszczem Parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku zapraszają dnia 9 kwietnia br. o godz.11:30 na Rynek Galicyjski na „Niedzielę Palmową w Skansenie”.

W programie min. konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną (regulamin w załączeniu) , koncerty Górniczej Orkiestry Dętej, warsztaty pisankarskie, konkurs - zabawa dla dzieci: Co wiemy o Wielkanocy? z upominkiem dla każdego uczestnika. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i rzemiosła artystycznego.

Konkurs dla dzieci polega na odnalezieniu miejsc gdzie będzie potrzeba odpowiedzieć na bardzo proste pytania i po zebraniu potwierdzeń odebrać nagrodę – szczegóły na miejscu.

Podczas warsztatów pisankarskich prowadzonych przez pracowników MBL będzie można poznać różne techniki zdobienia jajek.

Wystąpi również grupa teatralna z II Liceum Ogólnokształcącego w Sanok.

O godz. 12.00 po procesyjnym przejściu korowodu palm z Rynku Galicyjskiego do kościółka z Bączala pw. św. Mikołaja zostanie odprawiona msza święta.

Wystawcy i rzemieślnicy zainteresowani udziałem w imprezie proszeni są kontakt telefoniczny z pracownikiem MBL Panem Marcinem Krowiakiem tel. 691 845 441.

Szczegóły na plakatach.