17 kwietnia 2020, 12:14

Środki ochrony osobistej dla placówek z powiatu sanockiego

Kolejna pomoc rzeczowa spłynęła od wojewody Ewy Leniart do instytucji funkcjonujących na terenie powiatu sanockiego.

15 kwietnia Urząd Wojewódzki w Rzeszowie przekazał następną dostawę środków ochrony osobistej dla części powiatów z terenu województwa podkarpackiego.

Łącznie do placówek pomocy społecznej trafiło 840 litrów płynu dezynfekcyjnego, 30 000 szt. rękawiczek ochronnych oraz 30 000 szt. maseczek pochodzących z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych oraz 2 000 litrów płynu dezynfekcyjnego od spółki Van Pur dla placówek pomocy społecznej i ochrony zdrowia. Docelowo pomoc dotrze do wszystkich powiatów.

W środę płyn odkażający, maseczki ochronne i rękawiczki otrzymali: Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Zagórzu, Dom Pomocy Społecznej „Światło Nadziei” w Sanoku, Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny im. św. Brata Alberta w Sanoku, Schronisko – Dom Inwalidy Bezdomnego w Sanoku, Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej w Besku, Bukowsku, Komańczy, Sanoku, Zarszynie i Tyrawie Wołoskiej, Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej w Sanoku i Zagórzu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku.

Dodatkowo, płyny odkażające otrzymał Dom Dziecka im. św. Józefa w Sanoku.