20 lutego 2012, 15:09

Ruszają remonty dróg za 13 mln zł

Powiat Sanocki rozpoczyna kolejne dwie duże inwestycje drogowe. Ogłoszono już przetargi, na remont dróg Pisarowce – Nowotaniec, oraz Prusiek – Wysoczany.

- Pierwsza z inwestycji jest dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki). Wartość całego zadania to 5.5 mln zł z czego 1 mln to dofinansowanie. Druga z inwestycji dofinansowania jest z programu współpracy transgranicznej Polska – Słowacja. Wartość całego zadania to 7.4 mln zł, z czego 85% to dofinansowanie. Obydwie inwestycje chcemy zakończyć do końca października – mówi Michał Cyran p.o. naczelnika Wydziału Inwestycji.

Przypomnijmy, że od początku kadencji Powiat Sanocki wydał na remonty infrastruktury drogowej prawie 27 mln zł. Wyremontowano trzy mosty, w tym strategiczny – prowadzący do szpitala – na ulicy Konarskiego w Sanoku. W samym mieście naprawiono nawierzchnię na odcinkach ulic: Mickiewicza, Białogórskiej, Traugutta, Słowackiego, Daszyńskiego, Chrobrego, Stróżowskiej, Matejki. Remontów doczekały się również odcinki w gminach Zagórz, Besko, Zarszyn, Sanok, Tyrawa Wołoska. Naprawiono też bardzo poważne osuwisko w Międzybrodziu.