7 maja 2018, 12:17

Relacja z turnieju motoryzacyjnego 2018

24 kwietnia w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku już po raz siódmy odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem turnieju jest propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, a także przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych. Do zmagań przystąpiło 4 trzyosobowe drużyny.

Turniej składał się z trzech części. O godzinie 9:00 uczestnicy przystąpili do rozwiązywania trzech testów z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze, oraz wiedzy o historii motoryzacji. Łącznie 50 szczegółowych pytań, które przysporzyłyby trudności niejednemu kierowcy.

Kolejnym etapem zmagań był sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież wzorowo radziła sobie w tej konkurencji.

O godzinie 11:00 uczestnicy przystąpili do trzeciej części turnieju, konkurencji jazdy sprawnościowej motorowerem, polegającej na precyzyjnym i jak najszybszym przejeździe przez wyznaczą trasę. Nad poprawnością przebiegu konkurencji czuwali funkcjonariusze sanockiej Policji oraz Straży Miejskiej.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku. Drużyna pod opieką wicedyrektora ZS Nr 3 Bogusława Bałut zajęła pierwsze miejsce, drugie i trzecie mejsce zajęli uczniowie Zespoł Szkoł nr 2.

I miejsce ZS Nr 3 w składzie: Ernest Milasz, Grzegorz Kuzio, Michał Lasek
II miejsce ZS Nr 2 w składzie: Andrzej Suwała, Daniel Pondel, Arkadiusz Gołąb;
III miejsce ZS Nr 2 w składzie: Maksymilian Giefert, Dariusz Gieferd, Adrian Hnat.

W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce Ernest Milasz z Zespół Szkół Nr 3
II miejsce Michał Lasek z Zespół Szkół Nr 3
III miejsce- Arkadiusz Gołąb z Zespół Szkół Nr 2

Wszyscy zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Zwycięska drużyna, będzie reprezentować Powiat Sanocki podczas finału wojewódzkiego rozgrywanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie.