28 lutego 2011, 12:31

Recytowali Miłosza

16 lutego 2011 r. w Galerii „De” PWSZ im. J. Grodka w Sanoku odbył się uroczysty finał Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego z okazji setnej rocznicy urodzin Czesława Miłosza.
Konkurs, nad którym patronat honorowy objął Starosta Sanocki Sebastian Niżnik przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami byli: II Liceum Ogólnokształcące, Zakład Filologii Polskiej PWSZ oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.
Pomysłodawcami a zarazem osobami odpowiedzialnymi za przebieg prac konkursowych byli nauczyciele poloniści II LO - Zofia Rokita, Dorota Wierdak, Jolanta Mazur - Fedak, Julita Kołodziejczyk, Tomasz Kulpiński oraz nauczyciel bibliotekarz Urszula Bukład, a także Anna Adamiak doradca metodyczny z języka polskiego CDN w Sanoku.
Spośród wielu uczestników wyłoniono następującą listę laureatów:
Etap gimnazjalny - I m-ce Ewelina Jakima Gimnazjum w Strachocinie, II m-ce Justyna Bindas Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu, III m-e Piotr Wołoszyn Gimnazjum
w Rakowej. Wyróżnienia - Aleksandra Żyłka Gimnazjum w Strachocinie, Barbara Galant Gimnazjum w Strachocinie, Magdalena Tarnawska MDK w Sanoku, Szczepan Kopiec Gimnazjum nr 2 w Sanoku.
Etap szkół ponadgimnazjalnych - I m-ce Agnieszka Cipora II LO w Sanoku, II m-ce Karol Januszczak II LO W Sanoku, III m-ce Ewelina Skoczułek ZS nr w Sanoku. Wyróżnienia - Jakub Bujas I LO w Sanoku, Karolina Jakiel I LO w Sanoku, Gabriela Sieczkowska ZS nr 1 w Sanoku, Paulina Buda ZS nr 2 w Sanoku.
Nagroda pozaregulaminowa za walory artystyczne przyznana przez jury - Katarzyna Naleśnik i Jakub Kowalewicz I LO w Sanoku.