11 kwietnia 2011, 13:03

Pisać każdy może…

Wydawałoby się, że ortografia jest dziedziną mało interesującą, a w dodatku trudną. Często nie znajduje entuzjastów. Udział uczniów szkół z terenu Sanoka oraz mieszkańców Sanoka w IX edycji konkursu ortograficznego „Sanocki Mistrz Ortografii”( 48 uczestników) świadczy o tym, że konkurs znajduje coraz więcej sympatyków, wzbudza zainteresowanie ortografią i kulturą języka polskiego.

Na uwagę zasługuje fakt, że w dziewięciu edycjach konkursu wzięło udział ponad 400 uczestników.

IX edycja konkursu odbyła się w ZSnr1 w Sanoku 5 kwietnia 2011r. Tekst dla potrzeb konkursu wybrała organizatorka konkursu p. Zofia Liput. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Sanockiego - Pan Sebastian Niżnik, który dla zwycięzców ufundował puchar i cenne nagrody książkowe.

Mistrzem ortografii roku 2011 został Albert Dębiński – I LO.
Drugie miejsce zdobył Maciej Borczyk – II LO,
trzecie Paulina Gładysz – II LO
IV (ex aequo) Kamil Kot – I LO i Paulina Walus – II LO.
W gronie nagrodzonych znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 3.

Najstarszym uczestnikiem zmagań była pani Czesława Śnieżek – nagrodzona za ducha walki.

Zwycięzcom nagrody wręczyli Pani Maria Pospolitak – dyrektor ZSnr1 i Pan Sebastian Niżnik – Starosta Powiatu Sanockiego, którzy zapraszają zainteresowanych do udziału w jubileuszowej X edycji konkursu już za rok.