3 grudnia 2018, 14:34

Nowy sztandar w I LO w Sanoku

W dniu 30 listopada 2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku nastąpiło uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego sztandaru Szkoły, który zastąpi stary sztandar z 1958r. Sztandar został ufundowany przez absolwentów, rodziców oraz nauczycieli I LO w Sanoku, którzy podczas uroczystości zostali symbolicznie uhonorowani wbiciem pamiątkowego gwoździa w deskę tzw. „tablo”. Pan Andrzej Romaniak, absolwent szkoły, historyk oraz Przewodniczący Rady Miasta Sanoka przybliżył zgromadzonym gościom historię szkoły oraz jej sztandaru, które sięgają lat 1880, wówczas to bowiem utworzono gimnazjum męskie w Sanoku. Sztandar został poświęcony przez proboszcza Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku ks. Romana Fronia, a następnie w imieniu dyrekcji oraz uczniów sztandar przyjął Dyrektor Szkoły Pan Robert Rybka. Uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły, którzy przygotowali piękny program artystyczny.

Gratulujemy całej społeczności szkolnej nowego sztandaru, ważnego symbolu szkoły, który mamy nadzieję, będzie przez długie lata godnie prezentowany podczas różnych uroczystości szkolnych czy państwowych.