28 lipca 2017, 10:29

Miasto 44

4 sierpnia o godz.2030 zapraszamy na kolejny film „Miasto 44”. z cyklu KADR HISTORII …, który wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie, prezentujemy Państwu na dziedzińcu zamkowym Muzeum Historycznego w Sanoku. Film nie przypadkowo będzie wyświetlany w tym terminie. Opowiada bowiem dwie historie. Pierwsza miłosna, a druga to historia Powstania Warszawskiego.

Jak mówił jeszcze w sierpniu 2012 współautor scenariusza i reżyser Jan Komasa – „Ten scenariusz to przede wszystkim uczuciowy trójkąt. Chłopak nazywa się Stefan, dziewczyny Kama i Biedronka. Obserwujemy, co się dzieje z nimi i z ich przyjaciółmi przy zgrupowaniu „Radosław”, które ruszyło
z Woli, a potem przeszło przez miasto i skończyło działania na Czerniakowie”.

Następny w cyklu będzie film „80 milionów”.

Film jest wyświetlany w ramach Sanockich Piątków Filmowych organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka wspólnie z Powiatem Sanockim.