13 marca 2020, 8:29

Konferencja prasowa w sprawie koronawirusa

Wczoraj w Sali Herbowej odbyła się konferencja prasowa w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wzięli w niej udział Stanisław Chęć, starosta powiatu sanockiego, Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka oraz Grzegorz Kornecki, zastępca burmistrza ds. społecznych.

Podczas spotkania starosta poinformował o podjętych działaniach zapobiegawczych oraz zaznaczył, że jest w stałym kontakcie z wojewodą podkarpackim, sanepidem, dyrektorami szkół i placówek oświatowych, przedsiębiorcami, wójtami i burmistrzami gmin powiatu sanockiego.

- Na terenie powiatu zostały zamknięte wszystkie szkoły i placówki oświatowe, za wyjątkiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Swoją działalność zawiesiły też jednostki kulturalne.

Starosta Stanisław Chęć zaapelował do mieszkańców powiatu sanockiego o odpowiedzialne i rozważne zachowanie.

- Prosimy Państwa o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Sanoku i jednostkach podległych oraz zmniejszenie do minimum liczby osób zaangażowanych w załatwianie spraw w urzędzie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i za pomocą wiadomości e-mail oraz składania dokumentów w biurze podawczym.

Starosta zwrócił uwagę na konieczność pomocy osobom starszym i samotnym oraz poprosił młodzież, aby pomagała rodzicom w opiece nad młodszym rodzeństwem i unikała spotkań towarzyskich, zostając w domu.