17 lutego 2020, 7:30

Jarosław Serafin nowym dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku

Jarosław Serafin z wykształcenia jest historykiem, natomiast z zamiłowania miłośnikiem literatury pięknej, kultury i sztuki włoskiej. W wolnej chwili kibicuje klubowi piłkarskiemu AC Milan.

Pochodzi z Krasnegostawu na Lubelszczyźnie.

W Muzeum Historycznym w Sanoku pracuje około 10 lat. Na początku był zatrudniony jako przewodnik polsko i anglojęzyczny, później awansował na kierownika działu ekspozycji. Od lutego br. na stanowisku zastąpił wieloletniego dyrektora, Wiesława Banacha.

Jak twierdzi Jarosław Serafin, nie zamierza wprowadzać w muzeum rewolucyjnych zmian, ponieważ chce kontynuować strategię działania poprzednika. Nie ukrywa jednak, że ma także własne pomysły, do których należą m.in.: większa promocja placówki przy użyciu nowoczesnych technologii informacyjnych, stworzenie kanału na YouTube, organizowanie wystaw twórczości Zdzisława Beksińskiego w krajach europejskich, zwiększenie bezpieczeństwa zbiorów muzealnych. Nowy dyrektor zamierza także wdrożyć system audioprzewodnika, poszerzyć ofertę lekcji muzealnych, np. o warsztaty genealogiczne i rekonstrukcje historyczne, organizować spotkania z ciekawymi ludźmi oraz promować lokalnych artystów.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z dyrektorem Jarosławem Serafinem na portalu sanok.naszemiasto.pl