19 października 2018, 13:21

Halowy Niepodległościowy Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sanockiego

Logo

18 października 2018 r. w hali sportowej Zespół Szkół nr 3 w Sanoku został rozegrany Halowy Niepodległościowy Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sanockiego. Inicjatorem Turniej był Pan Andrzej Chrobak – członek Zarządu Powiatu Sanockie, który też dokonał jego otwarcia. Wzięło w nim sześć drużyn reprezentujących sanockie szkoły ponadpodstawowe. Wystąpiły one w następującym składzie:

1. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku im. Komisji Edukacji Narodowej – I LO:
Kacper Paszkowski, Jakub Fineczko, Grzegorz Czepiel, Kacper Woźny, Miłosz Nycz, Łukasz Gawlewicz, Paweł Lenio, Maciej jamka, Wiktor Szul, Łukasz Błażowski, Michał Karaś. Opiekun/trener - Dariusz Gaździk.

2. „Dziady” czyli reprezentacja II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku im. Marii Skłodowskiej – Curie -:
Rafał Michura, Dominik Przyboś, Piotr Gomułka, Mikołaj Kowalski, Filip Pielech,, Michał Borowski, Dawid Posadzki, Hubert Pieszczoch, Patryk Prajsnar. Opiekun/trener - Grzegorz Pastuszak.

3. Zespół Szkół nr 1 w Sanoku im.Karola Adamieckiego:
Łukasz Krzywdzik, Antoni Sokołowski, Eryk Kuzian, Mateusz Majda, Zbigniew Zimoń, Paweł Stańczak, Kacper Przystasz, Michał Mermer, Przemysław Drozd, Dawid Hoksa. Opiekun/trener – Radosław Zdybek.

4. „Mechanik” czyli reprezentacja Zespół Szkół nr 2 w Sanoku im. Grzegorza z Sanoka:
Adrian Hnat, Bartek Kocaj, Kacper Słysz, Sebastian Staszkiewicz, Maksymilian Muszyński, Szymon Słysz, Tomasz Płaziak, Łukasz Pietranowicz, Dawid Burian. Opiekun/trener – Piotr Kor

5. Zespół Szkół nr 3 w Sanoku im. Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego:
Jakub Krzywiński, Mateusz Kotowski, Arkadiusz Gocek, Jakub Pilszak, Jakub Leń, Michał Froń, Dominik Haradczak, Piotr Nowak, Grzegorz Hostyński, Jakub Gazdowicz, Radosław Małkowski. Opiekunowie/trenerzy – Maciej Podstawski, Jarosław Dulęba.

6. Zespół Szkół nr 5 w Sanoku im. Ignacego Łukasiewicza :
Miłosz Cyganik, Daniel Jańczak, Gabriel Kurek, Piotr Galant, Dawid Kwiak, Maciej Pacławski, Bartłomiej Mol, Konrad Lenartowicz, Dominik Zajączkowski, Radosław Gajda, Daniel Kusiak, Dominik Kat, Jacek Jurceba, Dawid Pocałuń, Dawid Starzak, Eryk Okeram. Opiekun/trener – Daniel Niemczyk.

Sędziowali: Hubert Manko i Łukasz Matuszek.

Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. mecze trwały po 12 minut bez zmiany stron. Łącznie rozegrano 15 meczy. Rywalizacja była bardzo zacięta pomimo tego, że Turniej nie był rozgrywany w systemie pucharowym, to dopiero ostatnie dwa mecze rozstrzygały o medalach. Strzelony na 12 sekund przed końcem meczu rzut karny przez Zespół Szkół nr 3 przeciwko I Liceum Ogólnokształcącemu zadecydował, że to właśnie „trójka” a nie I LO zdobyło trzecie miejsce. Nawet ostatni mecze przy przegranej II LO mógł spowiadać, że utraciłoby ono 1 miejsce na rzecz „Mechanika”.

Zapełnione do ostatniego miejsca trybuny, z których kibice głośno dopingowali swoje drużyny dodawała rywalizacji dodatkowego sportowego smaczku. Prym wiedli kibice ZS 3, których tanieć radości wykonany wraz z zawodnikami po zwycięskim meczu dającym trzecie miejsce był jednym z najbardziej widowiskowych chwil Turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

1. II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku im. Marii Skłodowskiej – Curie

2. Zespół Szkół nr 2 w Sanoku im. Grzegorza z Sanoka

3. Zespół Szkół nr 3 w Sanoku im. Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego

4. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku im. Komisji Edukacji Narodowej

5. Zespół Szkół nr 5 w Sanoku im. Ignacego Łukasiewicza

6. Zespół Szkół nr 1 w Sanoku im. Karola Adamieckiego

Uroczyste zakończenie Turnieju nastąpi dopiero 10 listopada 2018 r. w Sanockim Domie Kultury, gdzie zostaną wręczone nagrody, pucharu i dyplomy. Najlepsze drużyny otrzymają bony upominkowe odpowiednio za: 1 miejsce wartości 1000 zł., 2 – 700 zł., 3 -500 zł., a pozostałe drużyny po 300 zł.

Przebieg Turnieju:

Mecze: