14 marca 2018, 14:54

90 lat II LO

W dniu 09 marca 2018r. odbyły się obchody Jubileuszu 90-lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. , którą celebrował ks. Prałat Andrzej Skiba. Następnie zaproszeni goście, wśród nich m.in.: Piotr Uruski – poseł na Sejm RP, Roman Konieczny – Starosta Sanocki, Wacław Krawczyk – Wicestarosta Sanocki, Andrzej Chrobak – członek Zarządu Powiatu Sanockiego, Stanisław Chęć – Wiceburmistrz Miasta Sanoka mieli przyjemność wziąć udział w uroczystej Gali w Sanockim Domu Kultury. Podczas uroczystości została zaprezentowana historia Szkoły oraz jej patronka Maria Skłodowska –Curie. Uczniowie przepięknie wykonali część artystyczną, podczas której można było podziwiać recytacje wierszy, występy muzyczne, tańce i skecze.

Każda szkoła ma swój odrębny wizerunek, coś co można nazwać jej „duchem”. W humorystyczny sposób „duch” II Liceum został przedstawiony w postaci mnicha klasztornego odnoszącego się do nazwy szkoły „klasztor” czy „zakon”, która funkcjonowała w potocznym języku młodzieży. Możemy stwierdzić z całą pewnością, że „duch” Szkoły niewątpliwie pozytywnie wpływa na jej rozwój, osiągnięcia oraz sukcesy.

Z okazji wspaniałego Jubileuszu dziękujemy za owocną pracę wszystkim Pracownikom Szkoły. Gratulujemy osiągnięć i życzymy aby kolejne lata będą pasmem sukcesów, dalszego rozwoju szkoły i samych radosnych chwil.

Więcej zdjęć na profilu Powiatu na Facebooku