2 lipca 2019, 13:00

600 lat temu król Władysław Jagiełło lokował Odrzechową

W tym roku mija 600 lat kiedy to król Władysław Jagiełło lokował Odrzechową na prawie wołoskim. Z tej okazji 30 czerwca we Wsi odbyły się uroczystości, które zgromadziły mieszkańców, ich rodzinny, władze gminne z Panią Wójt Magdaleną Gajewską i powiatowe ze Starostą Sanockim Stanisławem Chęć.

Wieś, która w regionie jest przede wszystkim znana z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB i Święta Konia Huculskiego przez ostatnie lata przeszła daleko idąca metamorfozę. Dziś oferuje swoim mieszkańcom przyjazne dla życia i wypoczynku warunki. Dzięki ostatnim inwestycjom drogowym min. budowy przez Powiat mostu, zwiększono dostępność komunikacyjną.

Stanisław Chęć Starosta Sanocki i Robert Pieszczoch Przewodniczący Rady Powiatu sanockiego skierowali do mieszkańców gratulacje i życzenia: